Aby wejść na tę stronę, musisz mieć ukończone 18 lat
Aby wejść na tę stronę, musisz mieć ukończone 18 lat
HISTORIA TRADYCJI
Kiedy Thomas Cooper uwarzył w 1862 roku swoją pierwszą porcję ciemnego Ale, stał się niejako prekursorem rzemieślniczego piwowarstwa.
Podobno planował on jedynie zrobić napój dla swojej chorej żony, jednak uwarzone przez niego Ale okazało się być tak smaczne,
że przyjaciele i sąsiedzi szybko zaczęli doceniać ten trunek – nie tylko ze względu na jego właściwości „wzmacniające”. Zapotrzebowanie na naturalne Ale na terenie kolonii w Australii południowej systematycznie rosło, a pasja Thomasa Coopera szybko przerodziła się w profesję.
Przed śmiercią Cooper przekazał browar czterem synom.
Tak narodziła się rodzinna tradycja,
która z dumą trwa nieprzerwanie od sześciu pokoleń,
przez 150 lat. Firma cały czas używa oryginalnego przepisu Thomasa Coopera, nieustannie udoskonalanego przez kolejne pokolenia.
Połączenie tradycyjnych metod warzenia piwa z nowatorską technologią pozwoliło zwiększyć zdolność produkcyjną Firmy i dostarczać piwo charakteryzujące się wspaniałą jakością i smakiem. W rezultacie Coopers może teraz produkować naturalnie dojrzewające piwa typu Ale i Stout dla klientów z całego świata – z całkowitą pewnością, że za każdym razem, gdy flagowe piwa browaru zostaną nalane, konsumenci będą niezmiernie zadowoleni z ich jakości. Ten związek ponad stuletnich technik warzenia piwa i innowacyjnych rozwiązań jest tym, co wyróżnia markę Coopers na tle australijskiego przemysłu piwowarskiego.
Thomas Cooper urodził się w Yorkshire w 1826 roku. Był najmłodszy z dwanaściorga dzieci Christophera i Sary Cooper. W 1849 r. Thomas ożenił się z Anną Laylock Brown, a rok później przyszedł na świat ich pierwszy syn William. W maju 1852 r. Thomas wraz z żoną i dziećmi wyruszył do Australii. Po 86 dniach podróży rodzina dopłynęła do celu.
W maju 1862 r. Thomas stworzył swoje pierwszy piwo o nazwie „A”, używając 4 buszli (ok. 146 L) angielskiego słodu, 8 funtów chmielu i 46 galonów wody. Gdy sąsiedzi spróbowali tego piwa, zainteresowanie nim zaczęło gwałtownie rosnąć, a Thomas otrzymywał coraz więcej zamówień na swój pyszny napój.
Właśnie wtedy rozpoczęła się historia tej rodzinnej marki…
Gdy popijasz jedno ze sławnych piw Coopers Ale, możesz poczuć smak ponad 150-letniej historii piwowarstwa. Co sprawia, że te piwa są tak wyjątkowe?
To fakt, że są naturalnie ulepszane.
Jest to ponad 100-letnia technika warzenia piwa, przekazywana z pokolenia na pokolenie.
W dzisiejszych czasach tylko garstka piwowarów na świecie ma wystarczającą cierpliwość i umiejętności, by metodę tę stosować na dużą skalę.
Naturalne ulepszanie to zwrot określający wtórną fermentację, której poddawane są piwa typu Ale po przelaniu do butelek albo beczek. Dodawana jest nieduża ilość drożdży, co pozwala na pozbycie się pozostałości tlenu lub cukru. Co więcej – piwo staje się bardziej gazowane i delikatnie podnosi się w nim poziom alkoholu.
Naturalne ulepszanie, poprzez wyeliminowanie potrzeby pasteryzacji, pozwala zachować złożony i charakterystyczny dla Ale Coopers smak. Proces ten wydłuża również okres trwałość piwa – poprzez usunięcie resztek tlenu, dzięki czemu nie ma potrzeby używania ani dodatków, ani konserwantów. Naturalne ulepszanie wyróżnia produkty Coopersa spośród innych piw w Australii i na świecie.
Po procesie naturalnego ulepszania zużyte drożdże Ale opadają na dno butelki albo beczki jako drobny osad. Gdy to się stanie, piwo jest gotowe do degustacji – i można to traktować jako gwarancję smaku od firmy Coopers. Ten proces trwa około 2 tygodni i dlatego piwa typu Ale i stout najlepsze są „po” niż „przed” upływem tego czasu. Żeby móc w pełni docenić smak piwa Coopers, warto poruszyć beczką przed wylaniem z niej piwa. Spowoduje to, że osad z drożdży uniesie się, uwalniając prawdziwy i pełny smak piwa oraz nada trunkowi charakterystyczną mętność.